Zastosowanie łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne to jedno z podstawowych i najpraktyczniejszych elementów używanych przy opiece nad pacjentami. Zazwyczaj kojarzone ono jest ze szpitalami, senatorami oraz klinikami. Dziś jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego ekwipunku do swoich domów. Łóżka te mają za zadanie pomóc w codziennej opiece nad poszkodowanym oraz zwiększyć poziom komfortu samego pacjenta. Zapewniają one swobodę, bezpieczeństwo oraz mobilność. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru, oraz jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne?

Wybór odpowiedniego sprzętu

Obecnie oferta sklepów medycznych przewiduje wiele różnych możliwości dla osób zainteresowanych kupnem łóżek rehabilitacyjnych. Składają się na to łóżka o wielofunkcyjnym zastosowaniu, elektryczne oraz takie dostosowane do dzieci. Te elektryczne sterowane są za pomocą pilota lub przycisków oraz umożliwia duży zakres kontroli nad ułożeniem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zapewni większą wygodę oraz sytuację pacjentowi. Z drugiej jednak strony, łóżka mechaniczne są bardzo wytrzymałe i także posiadają możliwość dowolnego dostosowania.

Rozpoczynając proces wybierania, które łóżko warto zakupić, warto kierować się wzrostem oraz wagą pacjenta, jego sprawnością ruchowej i stanem zdrowia, a także rodzajem zabiegów i ćwiczeń, które będą wykonywane przy rehabilitacji. W przypadku pacjentów niepełnosprawnych istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie z NFZ. Każdy pacjent spełniający takie wymaganie ma prawo do złożenia podania wraz z zaświadczeniem od lekarza na otrzymanie refundacji do nawet 70% kosztów łóżka rehabilitacyjnego. Prawo to przysługuje jednak tylko jeden raz na 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 17 =