Czym różnią się buty sportowe od trekkingowych?

Czym różnią się buty sportowe od trekkingowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno buty sportowe, jak i buty trekkingowe powinny się znaleźć w szafach osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Istotne jest aby wybrać buty trekkingowe i sportowe dopasowane do naszych potrzeb.

Buty sportowe

Do butów sportowych zaliczamy wszystkie te modele obuwia, w których biegamy, ćwiczymy na siłowni, uprawiamy aerobic, gramy w piłkę nożną, ręczną, w kosza, w siatkówkę i wszystkie inne gry zespołowe. Oczywiście w zależności od tego jaką dyscyplinę sportu uprawiamy powinniśmy wybrać do tego dopasowane obuwie. Przykładowo buty do gry w koszykówkę mają podwyższoną cholewkę i podeszwę, która idealnie nadaje się do biegania po hali, z kolei buty do biegania mają przede wszystkim amortyzować każde uderzenie stopy o podłoże w czasie biegu. Popularne korki dla piłkarzy sprawdzają się na śliskiej murawie, z kolei do ćwiczeń na siłowni dobre będą lekkie i przewiewne adidasy. Wielu producentów oferuje także modele uniwersalne, które sprawdzą się między innymi podczas przejażdżek na rowerze, jak i do chodzenia na co dzień.

Buty trekkingowe

Buty trekkingowe są przygotowane z myślą o pokonywaniu górskich szlaków. Mają stabilizować stopę narażoną na kontakt z nierównym podłożem, a także ochraniać przed wilgocią, odparowywać pot i zapewniać komfort termiczny. Takie buty są cięższe i bardziej solidne od butów sportowych, mają mocne wiązania, a także bardzo często wysoką cholewkę. Podeszwa butów trekkingowych musi zapewniać doskonałą przyczepność. Wiele osób wybiera także buty trekkingowe jako obuwie wygodne na zimę, szczególnie wtedy gdy pada śnieg i jest ślisko. Nosząc jednak takie buty warto je zmieniać na lżejsze na przykład po przyjściu do pracy.

Wybierając buty sportowe lub trekkingowe nie należy kierować się niską ceną, a jakością i właściwościami obuwia. Wtedy gdy uprawiamy sporty liczy się przede wszystkim nasze zdrowie, które jest bezcenne, a dobre buty pomagają o nie zadbać i pozwalają zapobiec wielu kontuzjom.

Bogatą ofertę butów trekkingowych znajdziesz na przykład w internetowym sklepie z butami sportowymi Woliniusz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*