Typy podłoża do obiektów usługowych

Typy podłoża do obiektów usługowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W lokalach usługowych (np. restauracjach, barach, zakładach fryzjerskich itp.) podłoga powinna być przede wszystkim trwała, a jednocześnie atrakcyjna pod względem wizualnym i w pełni bezpieczna dla klientów czy personelu (najlepiej antypoślizgowa). Poza tym musi skutecznie pochłaniać dźwięk kroków i gwarantować wysoki komfort użytkowania, objawiający się m.in. łatwością w czyszczeniu. Dużą popularnością we wnętrzach cieszą się np. panele laminowane lub wykładziny elastyczne, natomiast przy wejściu do obiektu często montuje się kratę stalową ocynkowaną. Poniżej zostaną pokrótce omówione poszczególne rozwiązania. 

Wysoka trwałość to kluczowy parametr

Wybierając podłogę do lokalu usługowego, warto postawić na materiały z górnej półki, gdyż nawierzchnia w takich miejscach z powodu natężonego ruchu powinna odznaczać się ponadprzeciętnie wysokimi parametrami jakościowymi i technicznymi. Dużym powodzeniem cieszą się panele winylowe i laminowane. Te pierwsze idealnie odwzorowują naturalne drewno, kamień czy beton, drugie zaś są odporne na promienie słońca i wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Oczywiście obie te nawierzchnie charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, dobrze tłumią kroki i prezentują się estetycznie.

Alternatywą dla paneli są podłogi stricte drewniane, w znacznym stopniu dodające pomieszczeniom luksusowego charakteru. Należy jednak podkreślić, że wymagają one znacznie więcej uwagi w zakresie pielęgnacji (mycie za pomocą profesjonalnych preparatów, konserwacja itp.). Inną kategorię praktycznych nawierzchni stanowią wykładziny obiektowe, które posiada w swojej ofercie np. ten sklep: https://www.aximo.pl/. Zaliczamy do nich następujące wykładziny:

– dywanowe w płytkach

– elastyczne 

– kauczukowe

– PCV i flokowane

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*