Jaka powinna być sukienka na studniówkę?

Jaka powinna być sukienka na studniówkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nim nadejdzie czas egzaminu dojrzałości i pożegnania ze szkołą licealną, pora jeszcze na bal maturalny, a więc studniówkę. Jest to wyjątkowe wydarzenie, więc warto zadbać o dobranie na nie idealnej sukienki.

Dopasuj kreację do okazji

Należy pamiętać, że studniówka to zarazem impreza szkolna, jak i elegancki bal, podczas którego prezentujemy się nie tylko przed rówieśnikami, ale także rodzicami oraz pracownikami szkoły. Nie powinno się zatem sięgać po przesadnie krótkie sukienki, stawiając raczej na takie średniej długości lub wręcz długie suknie, które nadają dodatkowego szyku. To samo tyczy się dekoltu, który nie powinien prowokować, bowiem odkrywanie zbyt wiele ciała nie będzie mile widziane przez pedagogów. Oczywiście sam krój musi być też odpowiednio dopasowany do sylwetki, zatem można postawić zarówno na bardziej obcisłą, jak i rozkloszowaną suknię. By podkreślić wagę wydarzenia warto także dobrać do sukienki odpowiednie dodatki, takie jak eleganckie apaszki czy materiałowe pasy okalające talię. Tego typu kreacje oferuje m.in. Kartes Moda.

Jaki kolor wybrać?

Przyjęło się, że sukienki na studniówke dobiera się raczej w bezpiecznych, a nie przesadnie jaskrawych czy wyróżniających się kolorach. W końcu wydarzenie to ma jednak charakteru balu, zatem dobrze jest odnaleźć zachować odpowiedni balans między umiaru i elegancji. Dużą popularnością cieszą się róż i beż, a także czerń czy odcienie głębokiego granatu. Z bardziej odważnych kolorów optymalnym wyborem są jeszcze suknie czerwone, po które sięga wiele przebojowych i bardziej energicznych maturzystek, które chcą wyróżnić się z tłumu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*