Rodzaje drukarek

Atrament kontra laser

Wśród urządzeń dostępnych na rynku największą popularnością cieszą się drukarki atramentowe i laserowe. W obu zastosowane inne technologie druku, które mają swoje zalety i wady. Podstawową zaletą sprzętu laserowego jest szybkość działania oraz jakość. Na wyróżnienie zasługuje także niewielka głośność pracy. Największą wadą drukarek laserowych jest to, że są one stosunkowo drogie w zakupie.

Dosyć kosztowny jest również zakup materiałów eksploatacyjnych, ale zazwyczaj cena wiąże się z dobrą jakością, czego przykładem jest m.in. toner Samsung pozwalający na wykonanie około 1500 kopii Nieco droższe są tonery kolorowe. Zdecydowanie tańsze w zakupie i eksploatacji są urządzenia atramentowe.

Nowoczesny wielofunkcyjny sprzęt można kupić już za kilkaset złotych. Drukarki atramentowe są głośniejsze i wolniejsze od laserowych, dlatego zazwyczaj wykorzystywane są w małych biurach i domach. o nery do wielu drukarek tego typu można znaleźć na https://www.magusz.com.pl/category/tonery-oryginalne-hp.

Drukarki igłowe i termiczne

W sprzedaży znaleźć można także urządzenia igłowe i termiczne. Pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim w firmach. Drukarki igłowe mogą korzystać z samokopiującego się papieru, dzięki czemu znakomicie nadają się do wystawiania rachunków VAT. Zasada ich działania jest prosta. Igły uderzają w taśmę barwiącą, która zostawia widoczny ślad na papierze. Zaletą takiego sprzętu są niskie koszty eksploatacyjne.

Podstawowe wady to niska jakość wydruku oraz duża głośność działania. W firmach chętnie korzysta się także z drukarek termicznych. Tego rodzaju sprzęt wykorzystywany jest przede wszystkim do wystawiania paragonów sklepowych. Chociaż sprzęt ten jest tani w eksploatacji, ma pewną istotną wadę, a mianowicie szybkie blaknięcie wydruków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − dwa =