Jaki sprzęt często używany jest w rehabilitacji?

To, jakiego sprzętu używają rehabilitanci zależy przede wszystkim od tego, z jakim przypadkiem chorobowym mają do czynienia. Zupełnie innego sprzętu będzie wymagać pacjent po udarze mózgu i wynikających z niego konsekwencji, a innego wsparcia potrzebuje osoba, która doznała złamania kończyn i chce przywrócić sprawność mięśni. Innego sprzętu wymaga też rehabilitacja osób starszych oraz niepełnosprawnych dzieci. Zatem, jakie przyrządy i narzędzia można spotkać w salach rehabilitacyjnych?

Na początek, dla bardzo trudnych przypadków, pomocne może być łóżko elektryczne, które zawiera wszystkie niezbędne elementy pomagając w miarę normalnie funkcjonować. Choćby drążki do podciągania. Z kolei elektryczny pilot pozwala na swobodne sterowanie urządzeniem i dopasowywanie do potrzeb, przez co znacznie zwiększa się komfort pacjenta. Na jakich jeszcze urządzeniach pracują rehabilitanci ze swoimi podopiecznymi?

W drodze ku pełnej sprawności

Na tego typu salach można spotkać chodzik rehabilitacyjny, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Ten dostępny na https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/chodzik-rehabilitacyjny/ sprawdzi się przy różnego typu schorzeniach oraz chorobach, które wymagają powrotu do sprawności ruchowej, a jednocześnie wsparcia w tym wyzwaniu.

Kolejnym przyrządem jest rotor do ćwiczenia mięśni rąk i nóg, który sprawdza się szczególnie w przypadku osób z porażeniem kończyn. Znajduje zastosowanie zarówno w gabinetach specjalistycznych, jak i do użytku domowego. Przynosi dobre efekty i poprawia kondycję oraz sprawność kończyn, które wykazują mniejszą zdolność ruchową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − 2 =