Fotowoltaika w przemyśle: jakie zastosowanie ma w różnych gałęziach przemysłu

Fotowoltaika w przemyśle: jakie zastosowanie ma w różnych gałęziach przemysłu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotowoltaika (PV) to ogniwa słoneczne, które przekształcają światło słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną. Systemy PV są wykorzystywane od dziesięcioleci do zasilania statków kosmicznych i satelitów, a ostatnio koncepcja ta przeniosła się do zastosowań naziemnych, takich jak generowanie energii elektrycznej podłączonej do sieci, komercyjne i mieszkaniowe instalacje na dachach lub w wiatach samochodowych.

Fotowoltaika jest głównie wykorzystywana w zastosowaniach pozasieciowych, takich jak zasilanie odległych obiektów telekomunikacyjnych, latarni morskich, pomocy nawigacyjnych, małych budynków, takich jak odległe stacje meteorologiczne lub małe społeczności, a nawet większych elektrowni bez połączenia z siecią. Aby takie nabycia, wystarczy skontaktować się z odpowiednim przedstawicielem na rynku, jak np. Speckable i dokonać wszelkich czynności z ich zakupem oraz prawidłowym montażem.

Panele słoneczne są wykorzystywane w wielu branżach:

Przemysł energetyczny

Energia słoneczna może być przechowywana w akumulatorach i wykorzystywana w nocy lub gdy nie ma słońca. Technologia ta jest wykorzystywana przez wojsko do zasilania bezzałogowych dronów, takich jak Predator i Reaper, które są używane w Afganistanie i Pakistanie, a także w innych misjach na całym świecie. Departament Obrony ogłosił plany przejścia na korzystanie z odnawialnych źródeł energii zamiast paliw kopalnych w swoich bazach na całym świecie do 2025 roku.

Rolnictwo

Fotowoltaika może być wykorzystywana do generowania energii dla celów rolniczych, takich jak pompy nawadniające i systemy chłodnicze, które wymagają dużych ilości energii. Panele fotowoltaiczne mogą być zainstalowane na dachach domów lub budynków gospodarczych, aby zapewnić oświetlenie w godzinach nocnych. Mogą być również wykorzystywane do utrzymywania temperatury w szklarniach w miesiącach zimowych, kiedy jest mniej światła słonecznego, które można przetworzyć na energię elektryczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*