Meblościanka czy komoda – co wstawić do salonu?

Salon jest pomieszczeniem typowo reprezentacyjnym, ale również i bardzo użytkowym. Podejmujemy w nim gości, spędzamy nasz wolny czas z rodziną i często oglądamy również telewizję. Wystrój salonu oczywiście zależy od indywidualnego gustu każdego z nas, jednak zazwyczaj opieramy się na klasykach – proste meble, małe dekoracje i przede wszystkim pojemne szafki, by móc między innymi ustawić książki.

Jakie meble powinny stanąć w salonie?

Wiele osób zastanawia się, co w salonie jest praktyczniejsze. Komoda czy może jednak meblościanka? Musimy oczywiście pamiętać o tym, iż w salonie najczęściej stoi telewizor. Jeśli zatem nie będzie meblościanki, która zazwyczaj ma odpowiednie miejsce na telewizor, to będzie trzeba dokupić osobny stolik. Jeśli natomiast chodzi o wybór meblościanki, czasem można ona nadmiernie przytłoczyć całe pomieszczenie, które ma sprzyjać codziennemu relaksowi.

Jednak bez wątpienia w takim wypadku dobrze jest wybrać meblościanką. Nie powinna ona jednak składać się ze zbyt dużej ilości elementów. Dobrze by była ona w miarę lekka, pozbawiona ogromnej ilości szafek i półek. Niektóre meblościanki można dowolnie modyfikować, wybierając poszczególne elementy. Dobrze jest zatem pomyśleć nad takim właśnie rozwiązaniem.

Zainteresować nas w tym temacie może zatem system prato. Ciekawa z punktu widzenia osoby nie chcącej stłamsić całej przestrzeni meblami jest meblościanka como I. Lekkość i przede wszystkim spora przejrzystość, to powinno taką meblościankę wyróżniać. Jednocześnie powinna być ona w miarę pojemna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + jeden =