Jak szybko odmienić wygląd ścian w pokoju?

Jak szybko odmienić wygląd ścian w pokoju?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie ścian obecnie odchodzi do lamusa. Jeśli chcemy w jakiś ciekawszy
i nowocześniejszy sposób ozdobić swoje mieszkanie, może warto skorzystać
z oferty firm, które zajmują się dystrybucją gotowych materiałów ozdobnych do ścian, jak i wykonują takie specjalnie na życzenie klienta, według dostarczonego wzoru. Jest kilka rodzajów takich ozdób, mniejszych
i większych, droższych i tańszych, przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym.

Jednym z nich są obrazy umieszczone na samoprzylepnej, matowej folii. Są one wykonane w bardzo wysokiej jakości nadruku i odwzorowania kolorystycznego, i wyglądają trochę jak duża naklejka. Warstwa samoprzylepna jest zabezpieczona ochronnym papierem, który stopniowo odrywa się podczas naklejania, rozwijając w dół i dociskając klejącą się część. Takie folie mogą też być laminowane, co powoduje, że są bardziej odporne
i łatwiej da się je oczyścić z ewentualnych zanieczyszczeń, nawet wodą. Przykłady można zobaczyć pod adresem: https://decoplanet.pl/folie-samoprzylepne.

Kolejny pomysł to różnych formatów obrazy na płótnie – klienci często zamawiają je według dostarczonych przez siebie grafik. Taki obraz może zakryć sporą część nieatrakcyjnej ściany, przykuwając wzrok gości. Obrazy są drukowane na pewnego rodzaju płótnie i naciągane na blejtramę. Inną opcją są duże plakaty, wykonane na wysokiej jakości papierze – łatwo daje się je przykleić, są o wiele tańsze niż pozostałe opcje, a jakość wydruku na nich jest co najmniej zachwycająca.

Najbardziej zaawansowanym i prawdopodobnie najlepszym sposobem na ozdobienie sporej powierzchni ściany, są fototapety. Zyskują one na popularności w ostatnim czasie, co wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę ich doskonałą jakość, piękne kolory, żywy obraz i dużą dekoracyjność. Marki produkujące fototapety, takie jak Decoplanet, oferują własne, ciekawe pomysły tapet, ale umożliwiają też ich samodzielne zaprojektowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*