Jak szybko odmienić wygląd ścian w pokoju?

Malowanie ścian obecnie odchodzi do lamusa. Jeśli chcemy w jakiś ciekawszy
i nowocześniejszy sposób ozdobić swoje mieszkanie, może warto skorzystać
z oferty firm, które zajmują się dystrybucją gotowych materiałów ozdobnych do ścian, jak i wykonują takie specjalnie na życzenie klienta, według dostarczonego wzoru. Jest kilka rodzajów takich ozdób, mniejszych
i większych, droższych i tańszych, przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym.

Jednym z nich są obrazy umieszczone na samoprzylepnej, matowej folii. Są one wykonane w bardzo wysokiej jakości nadruku i odwzorowania kolorystycznego, i wyglądają trochę jak duża naklejka. Warstwa samoprzylepna jest zabezpieczona ochronnym papierem, który stopniowo odrywa się podczas naklejania, rozwijając w dół i dociskając klejącą się część. Takie folie mogą też być laminowane, co powoduje, że są bardziej odporne
i łatwiej da się je oczyścić z ewentualnych zanieczyszczeń, nawet wodą. Przykłady można zobaczyć pod adresem: https://decoplanet.pl/folie-samoprzylepne.

Kolejny pomysł to różnych formatów obrazy na płótnie – klienci często zamawiają je według dostarczonych przez siebie grafik. Taki obraz może zakryć sporą część nieatrakcyjnej ściany, przykuwając wzrok gości. Obrazy są drukowane na pewnego rodzaju płótnie i naciągane na blejtramę. Inną opcją są duże plakaty, wykonane na wysokiej jakości papierze – łatwo daje się je przykleić, są o wiele tańsze niż pozostałe opcje, a jakość wydruku na nich jest co najmniej zachwycająca.

Najbardziej zaawansowanym i prawdopodobnie najlepszym sposobem na ozdobienie sporej powierzchni ściany, są fototapety. Zyskują one na popularności w ostatnim czasie, co wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę ich doskonałą jakość, piękne kolory, żywy obraz i dużą dekoracyjność. Marki produkujące fototapety, takie jak Decoplanet, oferują własne, ciekawe pomysły tapet, ale umożliwiają też ich samodzielne zaprojektowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 12 =