Sprzęt rehabilitacyjny – co takiego obejmuje?

Sprzęt rehabilitacyjny – co takiego obejmuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego jest ważną częścią Twojego powrotu do zdrowia. Kiedy zaczynasz czuć się lepiej, możesz chcieć jak najszybciej wrócić do normalnych czynności. Korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego może pomóc Ci właśnie w tym.

Czym jest sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny ma za zadanie pomóc ludziom w powrocie do zdrowia po urazach, chorobach lub operacjach poprzez poprawę ich siły i mobilności. Z różnorodnością wyboru takich rozwiązań można się zapoznać choćby za sprawą niniejszej witryny http://www.wsrmila.pl/. Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego, które mogą być stosowane obejmują:

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie pozwalają ludziom z ograniczoną mobilnością poruszać się łatwiej i niezależnie. Niektóre wózki inwalidzkie mają siedzenia, które się odchylają, więc osoba nie musi siedzieć prosto przez cały czas podczas użytkowania.

Kule 

Są to jedne z najczęstszych form sprzętu rehabilitacyjnego, ponieważ działają dobrze tylko o każdym rodzaju urazu lub stanu, który wpływa na równowagę lub mobilność. Kula może odciążyć obolałe mięśnie, złamane kości, a nawet zwichnięte więzadła. Pozwala również na utrzymanie ciężaru ciała na kontuzjowanej nodze, pozwalając jednocześnie na prawidłowe leczenie drugiej nogi.

Urządzenia wspomagające chodzenie 

Urządzenia wspomagające chodzenie są używane przez osoby, które mają trudności z chodzeniem z powodu urazu lub choroby. Urządzenia te mogą obejmować kule i chodziki, które pomagają w utrzymaniu ciężaru ciała na kontuzjowanych kończynach, lub inne urządzenia, takie jak skutery kolanowe lub laska, które oferują wsparcie dla równowagi podczas chodzenia po urazie lub operacji.

Szyny 

Szyny mogą być używane do unieruchomienia kontuzjowanej części ciała podczas leczenia, tak aby nie poruszała się zbytnio i nie powodowała dalszych uszkodzeń w oczekiwaniu na leczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*