Jak ubrać dziecko do przedszkola, aby czuło się swobodnie?

Jak ubrać dziecko do przedszkola, aby czuło się swobodnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień przedszkolaka jest bardzo aktywny. Zajęcia artystyczne, beztroskie zabawy, szaleństwa na przedszkolnym placu zabaw i wiele więcej. Godziny, które maluch spędza w przedszkolu są wypełnione różnego rodzaju aktywnościami. O czym należy pamiętać decydując o rodzaju stroju, jaki ma mieć na sobie dziecko? Jakie elementy garderoby sprawdzą się tu najlepiej?

Ubiór dopasowany do temperatury w sali

W przypadku odzieży, najważniejszy jest komfort dziecka. Dlatego najlepiej wybierać ubrania wykonane z miękkich i lekkich tkanin. Idealne będą więc bawełna, len oraz dzianiny – przyjemne w dotyku oraz o właściwościach termoregulacyjnych. Co ważne, w sali przedszkolnej najczęściej jest dość ciepło. Ubieranie więc grubych swetrów (nawet zimą) nie będzie najlepszym pomysłem. Lepsza będzie bawełniana koszulka i rozpinana bluza – dziecko może ją w dowolnym momencie zdjąć. Oczywiście, ważny jest też niebanalny design: maluchy chcą czuć się modnie oraz wyróżniać się spośród innych. Dobrym przykładem będzie odzież ze sklepu RebelKI, gdzie można znaleźć atrakcyjne i modne ubrania dla dzieci od najlepszych producentów.

Łatwość zakładania – większa pewność siebie

Przedszkole uczy dzieci samodzielności, także tej dotyczącej ubierania i rozbierania się. Chcąc ułatwić pociesze te zadanie, lepiej wybierać ubrania, które są stosunkowe proste w zakładaniu: unikać suwaków, guzików i ciasnej odzieży. Maluch, kiedy opanuje ubieranie się, wzmocni swoją pewność siebie oraz poczuje się swobodniej w gronie rówieśników. Jaką odzież warto wybierać? Luźne dresy z gumką i proste koszulki będą tu odpowiednie. Uwielbiane przez rodziców jeansy lub sukienki i rajstopki w przypadku dziewczynek, mogą być zaś mało wygodne, warto więc zarezerwować je na inne okazje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*