Jak tworzyć grafiki – czyli najlepsze narzędzia, kursy

Jak tworzyć grafiki – czyli najlepsze narzędzia, kursy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość informacji w Internecie jest obecnie przekazywana za pomocą różnego typu wizualizacji – reklam, video, zdjęć. Tworzenie grafiki stanowi więc niezwykle cenioną na rynku pracy umiejętność nie tylko w branży kreatywnej. Aby nauczyć się tej sztuki od podstaw i rozwinąć już posiadaną wiedzę, warto zapisać się na kurs organizowany przez profesjonalistów. Takie szkolenia można znaleźć m.in. na stronie https://itmedia.pl/.

Jaki program do edycji wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele programów służących do tworzenia i edycji różnego rodzaju grafiki. Wybór narzędzia może okazać się trudny, więc w pierwszej kolejności warto kierować się jego popularnością. Im bardziej jest rozpoznawalny, tym większe prawdopodobieństwo, że korzysta z niego duża liczba firm reklamowych, ilustratorów, czy fotografów. W przypadku grafiki rastrowej najczęściej używanym programem jest Adobe Photoshop. Jeśli chodzi o grafikę wektorową, do najbardziej popularnych należą Adobe Illustrator oraz CorelDRAW.

Na jaki kurs się zdecydować?

Jeżeli wytypowaliśmy już narzędzie, którego obsługi chcemy się nauczyć, wybór warsztatu nie powinien stanowić większego problemu. Na rynku szkoleniowym dostępna jest szeroka oferta profesjonalnych kursów, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Oba typy szkoleń w obsłudze np. Photoshopa można znaleźć na stronie https://itmedia.pl/szkolenie/kurs-adobe-photoshop/. Jeśli nauczymy się płynnie obsługiwać dane programy, mamy szansę na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia w branży kreatywnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*