Rejestrowanie znaku towarowego

Znaki towarowe pozwalają konsumentom na odróżnienie poszczególnych marek produktów. Te zazwyczaj symboliczne grafiki, czasem z elementami słownymi i przestrzennymi, to klucz do sukcesu wielu firm, które opanowały rynek światowy. Słynny symbol nadgryzionego jabłka Apple Inc. czy charakterystyczny kształt butelki Coca-Coli od razu budzą w nas skojarzenia z produktami tej marki.

Zalety rejestracji znaku towarowego

Aby nasza firma mogła posługiwać się znakiem towarowym, należy go najpierw zarejestrować. Dzięki temu:

  • będzie on chroniony przez prawo na terenie całego kraju,
  • nabędziemy przywilej posługiwania się znakiem ®,
  • będziemy mieli pewność, iż żaden z naszych konkurentów nie będzie posługiwał się takim samym znakiem,
  • będziemy mogli dokonywać obrotu znakiem towarowym.

Pomoc prawnika przy rejestracji znaku będzie nieoceniona. Pomoże nam dokonać zgłoszenia, a następnie przeszukać bazy danych celem upewnienia się, iż nikt do tej pory nie posługiwał się proponowanym przez nas znakiem. Następnie urząd sprawdzi czy nasze zgłoszenie zostało dokonane w prawidłowy sposób pod kątem formalno-prawnym. Dla osoby niezaznajomionej z tą gałęzią czy z prawem w ogóle obsługa prawna Kraków to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Wszelkie wątpliwości prawne możemy rozwiać nie wstając od naszego biurka, a darmowa porada prawna on-line możliwa jest do uzyskania na stronie https://www.palucki.pl/prawo-rodzinne-i-spadkowe/. Na owej stronie możemy również dowiedzieć się nieco o poszczególnych gałęziach prawa celem upewnienia się, do której z nich kwalifikuje się nasza sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + dwadzieścia =