Jak często zmieniać płyny eksploatacyjne w aucie?

Jak często zmieniać płyny eksploatacyjne w aucie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana płynów eksploatacyjnych w samochodzie jest podstawą jego użytkowania. Zaniedbanie wpływa na częstotliwość występowania awarii, ale również, w niektórych przypadkach, przyczynia się do zmniejszenia się bezpieczeństwa jazdy. Oleje oraz płyny należy wymieniać okresowo.

Płyny eksploatacyjne a użytkowanie samochodu

W przypadku oleju silnikowego następuje to wraz z wymianą filtra olejowego, zgodnie z terminami wyszczególnionymi w instrukcji obsługi (zazwyczaj następuje to co rok lub po przejechaniu około 20 tysięcy kilometrów). Olej skrzyni biegów w przekładniach manualnych podlega wymianie co 40-60 tysięcy kilometrów, w automatycznych – w zależności od rodzaju samochodu. Z kolei płyn hamulcowy powinien być zmieniany co 2 lata.

Płyn chłodniczy krzemianowy wymienia się co 2 lata, a bezkrzemianowy nawet co 5. Płyny eksploatacyjne do samodzielnej wymiany można zamówić przez internet. Wiele sklepów online takich jak https://www.czesciaso.pl/ dysponuje szeroką gamą produktów dedykowanych do określonego typu pojazdu renomowanych producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*