Główna księgowa – czym się zajmuje?

Główna księgowa – czym się zajmuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Główna księgowa jest kierownikiem działu księgowości. Odpowiada za wszystkie aspekty prowadzenia ewidencji finansowej i sprawozdawczości, w tym nadzoruje wprowadzanie danych, przygotowanie i analizę sprawozdań finansowych. 

Główna księgowa ma szereg obowiązków, w tym:

Zarządzanie działem księgowości

Główna księgowa nadzoruje pracę wszystkich pracowników w dziale księgowości. Obejmuje to zatrudnianie, szkolenie i nadzorowanie nowych pracowników, a także przygotowywanie budżetów i planowanie nowych projektów, które pomogą rozwinąć działalność firmy.

Prowadzenie spotkań pracowników 

Główna księgowa uczestniczy również w cotygodniowych spotkaniach pracowników z innymi menedżerami wyższego szczebla w celu omówienia nadchodzących projektów, kwestii budżetowych i innych tematów mających wpływ na działalność firmy.

Tworzenie budżetów i prognoz na przyszłe lata

Główna księgowa tworzy budżety w oparciu o przewidywane przychody i wydatki dla każdego działu w firmie. Tworzy również prognozy, które pokazują, ile przychodów firma spodziewa się wygenerować w danym roku lub kwartale w oparciu o bieżące warunki biznesowe. Prognozy te pomagają menedżerom w podejmowaniu decyzji dotyczących poziomu zatrudnienia, zakupów zapasów i innych czynników, które mają wpływ na wyniki ich działów w różnych okresach w ciągu każdego roku.

Przygotowywanie raportów finansowych do przeglądu przez kierownictwo 

Główna księgowa przygotowuje raporty finansowe, takie jak rachunki zysków i strat, bilanse i rachunki przepływów pieniężnych dla menedżerów wyższego szczebla.

Jeśli chcesz skorzystać z jej umiejętności, to główna księgowa Olsztyn, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*