Od czego zależy wybór drzwi?

Drzwi to ważny element wyposażeniu w każdym domu i mieszkaniu. Producenci stolarki drzwiowej oferują szeroki wachlarz alternatywnych modeli, wydawać się więc może, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu.

Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej wymagająca – wybierając drzwi, należy zwrócić uwagę nie tylko na własne oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim na stronę techniczną konkretnego pomieszczenia użytkowo-mieszkalnego.

Komfort i wygoda

Drzwi pełnią jednocześnie funkcję estetyczną i praktyczną. Podstawowym kryterium, które należy uwzględnić dokonując wyboru konkretnego modelu, jest docelowe umieszczenie drzwi – modele zewnętrzne powinny mieć inne parametry niż rozwiązania wewnętrzne. Drzwi wejściowe muszą być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, natomiast wewnętrzne – zapewniać wygodę i komfort użytkowania.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, okazują się drzwi przesuwne na szynie. Ich skrzydła wyposażone zostały w specjalne kółka jezdne, które przesuwają się po prowadnicy, umożliwiając tym samym komfortowe otwieranie i zamykanie. Prowadnica – zależnie od modelu – może być umieszczona w górnej lub dolnej części wnęki drzwiowej.

Pojedyncze lub podwójne

W zależności od indywidualnych potrzeb, użytkownicy mają do wyboru drzwi przesuwne jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Dostępne są także modele z większą ilością skrzydeł. Po zamknięciu wszystkie skrzydła tworzą jedną płaszczyznę. Wśród propozycji znaleźć można m.in. drzwi przesuwne białe, za których pomocą można m.in. efektownie oddzielić część kuchenną od salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 5 =