Dla kogo może być odpowiednia praca tymczasowa?

Dla kogo może być odpowiednia praca tymczasowa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca tymczasowa to coraz popularniejsza opcja zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Dla wielu osób poszukujących pracy jest to szansa na zdobycie doświadczenia w nowej branży lub na rozpoczęcie pracy w pełnym wymiarze godzin. Dla pracodawców to szansa na wypróbowanie nowych pracowników bez konieczności zatrudniania kogoś na pełny etat.

Dla kogo praca tymczasowa może być odpowiednia?

Praca tymczasowa jest najodpowiedniejsza dla osób, które szukają krótkoterminowej pracy – zazwyczaj krótszej niż rok – i nie mają nic przeciwko temu, aby w każdej chwili móc ją zakończyć. Pracownicy etatowi, którzy planują pozostać w firmie przez pięć lat lub dłużej, powinni raczej zrezygnować z pracy tymczasowej.

Jakiego okresu wypowiedzenia potrzebujesz?

Kiedy pracujesz jako pracownik tymczasowy, pracodawca nie ma obowiązku informowania Cię o tym, że Twoje usługi nie będą już potrzebne przed końcem umowy. Mogą jednak pojawić się inne sygnały, które sugerują, że Twoja praca kończy się wcześniej niż później. Na przykład, jeśli pracodawca zaczyna mówić o wprowadzeniu zmian w swojej roli lub zmniejszeniu liczby godzin zamiast przedłużenia umowy, może to być znak, że planuje zwolnić Cię w ciągu sześciu miesięcy lub tak.

Do kogo się zgłosić?

Agencja pracy tymczasowej może być dobrym miejscem, aby zacząć, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o okresie wypowiedzenia, który pracodawca jest zobowiązany dać. W niektórych przypadkach mogą nawet zaoferować poradę, jak najlepiej skontaktować się z pracodawcą i omówić kwestię wcześniejszego zakończenia umowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*