Jaki sprzęt powinna mieć firma sprzątająca?

Jaki sprzęt powinna mieć firma sprzątająca?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założenie własnej firmy sprzątającej nie sprowadza się tylko do zakupu najpotrzebniejszych akcesoriów takich jak mop czy ścierki oraz rekrutacji i przeszkoleniu załogi. Choć mogłoby się wydawać, że wystarczy to na początek, wcale tak nie jest. Zwłaszcza, gdy firma otrzymuje zlecenia na sprzątanie większych obiektów biurowych lub czas na wykonanie zlecenia jest dość krótki.

Jeśli chodzi o profil firmy oraz jej stopniowy wzrost, ważna jest inwestycja w profesjonalny sprzęt, który usprawni codzienną pracę oraz zwiększy wydajność pracowników. Co zatem włączyć do takiego wyposażenia? O czym absolutnie nie wolno zapomnieć?

Mop to nie wszystko

Kiedy sprawa dotyczy profesjonalnej firmy sprzątającej, to nie może zabraknąć na jej wyposażeniu wózka do sprzątania, który powinien być solidny i trwały, a jego kółka swobodnie skręcać. Taki ekwipunek pomieści najpotrzebniejsze akcesoria do sprzątania i pozwoli na szybkie przemieszczanie między kolejnymi pomieszczeniami, a nawet piętrami. Ważnym jego elementem jest wyciskarka wody do mopa. W dalszej kolejności przyda się odkurzacz piorący na sucho, który powinien być lekki, ale jednocześnie wydajny.

Rozmiar urządzenia warto dopasować do wymiarów obiektów, w których odbywać będzie się sprzątanie. Jeśli w zakres firmy wchodzi również mycie okien na wysokości w Poznaniu lub w dowolnym mieście Polski, to niezbędne okażą się sprzęty alpinistyczne służące bezpiecznym pracom na zewnątrz budynku. Pomocny będzie tutaj podnośnik (można go nabyć lub wynająć na https://www.podnosnik-koszowy.info.pl/) oraz pasy zabezpieczające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*