Zasady układania kostki rubika

Zasady układania kostki rubika
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układanie kostki rubika może wydawać się niezwykle trudne. Jednak wiele osób doszło już do perfekcji  w tej dziedzinie. Jeśli jesteśmy na etapie początkującym, powinniśmy nauczyć się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim należy pamiętać, że centry- czyli kwadraciki, które znajdują się w centralnej części każdej ściany- zawsze pozostają takie same. To one decydują o tym, jaki kolor będzie miała dana ściana po ułożeniu kostki. 

Przydatne może okazać się również poznanie podstawowych algorytmów, oznaczanych literami F(przód), R(prawa), L(lewa), D(dolna), U(górna). Skróty te odnoszą się do poszczególnych ścian kostki. Zatem oznaczenie F wskazuje, że należy wykonać obrót przednią ścianą kostki o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Natomiast skrót F’ dotyczy obrotu przeciwnego do ruchu wskazówek zegara. Warto przećwiczyć poszczególne ruchy na własnej kostce rubika. Szeroki wybór najróżniejszych kostek można znaleźć tutaj: https://speedcube.pl/.

Gadżety dla speedcuberów

 

Kiedy już nauczymy się układać kostkę rubika, zapewne będziemy chcieli doskonalić swoje umiejętności i ustanawiać osobiste rekordy szybkości. Przydatnym gadżetem może okazać się między innymi popularny w świecie speedcuberów produkt o nazwie Smar Maru. Jest to specjalny smar do kostek, dzięki któremu działają jeszcze szybciej i sprawniej. W zestawie z preparatem warto zaopatrzyć się również w czyścik do kostki rubika, wielofunkcyjny stoper oraz estetyczną, kolorową podstawkę na kostkę. Dzięki tym praktycznym akcesoriom układanie kostki stanie się jeszcze bardziej fascynujące, a my będziemy mogli zostać profesjonalistami w speedcubingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*