Co kupić na motor – dla siebie i dla dziecka

Jazda motorem wiąże się z dużą przyjemnością, lecz jej specyfika wymaga też przygotowania odpowiednich akcesoriów dla osoby prowadzącej, a także pasażerów – w szczególności, jeżeli będą to młode osoby. W co trzeba zatem zainwestować?

Kierowca

Akcesoria dla motocyklistów związane są przede wszystkim z bezpieczeństwem i komfortem prowadzenia. Podstawą jest odpowiedni kask, który będzie nie tylko zabezpieczał głowę na wypadek uderzenia o podłoże lub inny pojazd, ale powinien mieć również przednią szybkę, tak by osłoniła ona twarz kierowcy przed wiatrem, opadami oraz owadami. Bardzo ważnym aspektem jest też dobranie odpowiedniej odzieży. Zarówno spodnie na motor (kup je tutaj: https://www.czesci-moto.pl/k11,dla-ciebie-odziez-spodnie.html), jak i kurtka, są z reguły wykonane ze skóry i posiadają dodatkowy system ochronny, zapobiegając poważnym otarciom w przypadku kontaktu z podłożem (w szczególności z asfaltem). Garderobę należy uzupełnić o rękawice, dzięki którym dłonie nie zmarzną pod wpływem wiatru, co pozwoli utrzymać pewny chwyt kierownicy.

Podróż z dziećmi

Wybierając się w jazdę z najmłodszymi trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Poza utrzymywaniem spokojnego trybu jazdy i unikaniem dłuższych tras dziecko musi być grubo ubrane, by było mu ciepło i również było odpowiednio osłonięte. Dostępne są specjalne kaski dziecięce, bowiem nie mogą być one zbyt duże, gdyż nie gwarantowałoby to bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że mały pasażer zawsze musi jechać z tyłu (z przodu groziłoby mu to, że przeleci nad kierownicą przy hamowaniu), konieczne jest też właściwe zabezpieczenie. Może to być większy tylny kufer lub specjalny pas, którym spina się kierowcę i dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 6 =