Wszystko co powinieneś wiedzieć przy wyborze zespołu na wesele.

Wszystko co powinieneś wiedzieć przy wyborze zespołu na wesele.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli w dalszej, lub bliższej przyszłości urządzasz wesele, z pewnością zastanawiasz się nad oprawą muzyczną. Na rynku funkcjonuje wiele zespołów trudniących się stricte muzykowaniem na tego rodzaju uroczystościach. Zacznij poszukiwania, najlepiej wpisując w przeglądarkę internetową frazę zespół weselny wraz z miastem które Cię interesuje, np.: “zespoły weselne Gdańsk”. Wszystko co powinieneś wiedzieć przy wyborze zespołu na wesele to w pierwszej kolejności, przede wszystkim Twoje oczekiwania względem niego oraz fundusze, jakie planujesz przeznaczyć na wynajęcie zespołu. Jest jednak jeszcze kilka innych kwestii, które warto wziąć pod uwagę.
Pierwszą sprawą jest dostępny repertuar – każdy zespół ma zestaw piosenek i/lub przyśpiewek, które są wyćwiczone i spośród których możemy wybierać – podkreślać te, na jakich nam szczególnie zależy i odrzucać te, których nie chcemy na naszym weselu. Jeśli szczególnie zależy nam na jakimś utworze, jednak nie jest on zawarty w repertuarze – zapytajmy zespół czy będzie w stanie się go dla nas nauczyć (pamiętajmy, że może się to wiązać z dodatkowym kosztem).

Wybierając zespół na wesele, zwróćmy również uwagę na jego portfolio – czy jest to zespół doświadczony, czy początkujący. Poprośmy o próbki wykonań (nagrania), ewentualnie możliwość uczestnictwa w próbie. Sprawdźmy rekomendacje byłych klientów zespołu, choćby czytając internetowe opinie. Zbierając informację o zespole, zweryfikujmy kwestię możliwości prowadzenia oczepin, przygrywania w czasie ślubu, przed domem lub salą weselną.

Kolejną kwestią jest instrumentarium – jeśli zależy nam, żeby w obsadzie znalazł się konkretny instrument, jak np. saksofon, czy skrzypce, pewnie odrzucimy propozycję grupy oferującej jedynie śpiew, gitarę i klawisze. Przemyśl więc czy jest to dla Ciebie kwestia istotna, czy jednak drugorzędna.
Dokonując wyboru, kieruj się przede wszystkim własnym gustem. Wskazówką może być również zachowanie zespołu – często jego przyjazne nastawienie, otwartość i uśmiech już na etapie ustaleń, wróży dobrą współpracę.

Bogatą ofertę ma do zaproponowania przykładowo Hey City Band – zespół weselny Toruń.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*