Pora na kanalizację dobrą dla środowiska – szamba ekologiczne!

Pora na kanalizację dobrą dla środowiska – szamba ekologiczne!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szamba ekologiczne są alternatywą dla tradycyjnej kanalizacji. Są często stosowane w odległych miejscach, gdzie instalacja tradycyjnej kanalizacji może być trudna lub kosztowna, lub gdzie jest zbyt mało miejsca na jej wykonanie.

Niewielki zbiornik, tak wiele możliwości

Szambo ekologiczne to mały zbiornik, który zbiera ścieki z toalety i zlewu kuchennego. Ścieki są następnie filtrowane przez filtr piaskowy, a następnie przechowywane w zbiorniku. Bakterie znajdują się w filtrze, gdzie rozkładają materię https://www.ecoinvest.info.pl/przepompownie-sciekow/ organiczną obecną w ściekach, wytwarzając dwutlenek węgla i parę wodną. Produkty uboczne tego procesu są następnie uwalniane do atmosfery poprzez odpowietrznik na górze zbiornika.

Następnie proces oczyszczania jest kontynuowany przy pomocy węgla aktywnego, który pochłania pozostałe zapachy i zapobiega ich wydostawaniu się do atmosfery.

Całkowicie samodzielne

Ekologiczne szambo nie wykorzystuje energii elektrycznej, środków chemicznych ani stacji uzdatniania wody, co czyni je bardzo przyjaznym dla środowiska i opłacalnym w porównaniu z konwencjonalnymi systemami.

Możemy być zupełnie spokojni o stan fizyczny naszej kanalizacji, ponieważ szamba ekologiczne okazują się niezwykle szczelne, a jednocześnie wykazują wysoką odporność na czynniki zewnętrzne.

Konstrukcja szamba wykonana jest z tworzywa sztucznego, które instaluje się pod ziemią. Szambo połączone jest rurą odpływową z rurami odchodzącymi od domu.

Zupełnie bezpieczne

Jak już zostało wspomniane, ten rodzaj zbiornika nazywany jest również ekologicznym, ponieważ nie posiada żadnych substancji chemicznych i szkodliwych, które mogą zanieczyszczać środowisko i szkodzić ludziom lub zwierzętom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*