Włoskie stoki narciarskie – jakie miejsce wybrać?

Włoskie stoki narciarskie – jakie miejsce wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na narty do Włoch od lat stanowi jedną z chętniej wybieranych lokalizacji na wypoczynek zimowy. Przystępne ceny, ośrodki (w dużej części położone blisko stoków oraz wyciągów), dobre jedzenie i setki kilometrów tras, przyciągają co roku nowych turystów. Nie sposób i nie wspomnieć o słonecznej pogodzie, z której niektóre regiony słyną w całej Europie. Jakie regiony włoskie warto zwiedzić?

Trasy dla tych mniej i bardziej doświadczonych narciarzy

Jednym z bardziej charakterystycznych i prestiżowych ośrodków narciarskich we Włoszech jest Cortina d’Ampezzo. Teren ten słynie z wymagających i złożonych tras, które docenią przede wszystkim wytrawni narciarze. Poza tym w Cortina odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, co stale przyciąga entuzjastów tego sportu. Jeśli jednak poszukujemy regionu mniej ekskluzywnego (a co za tym idzie i mniej kosztownego), to warto przejrzeć oferty firm organizujących wyjazdy w góry. Takie marki jak Winter Event zajmują się organizacją wyjazdów dla grup w zróżnicowanym wieku do wielu popularnych górskich lokalizacji. 

Początkujący entuzjaści sportów zimowych z pewnością docenią ośrodek narciarski Tonale Ponte di Legno. Na jego powierzchni znajduje się obecnie 28 wyciągów. Trasy zaś składają się głównie ze zjazdów niebieskich oraz czerwonych o niezbyt stromym nachyleniu. W okolicy znajduje się również sporo szkółek narciarskich, które ułatwią nam wejście w narciarski świat – na czasie spędzonym z instruktorem skorzystają głównie mali narciarze, którzy szybko i sprawnie zaznajamiają się z podstawami jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*