Jaki kamper wypożyczyć pierwszy raz?

Jaki kamper wypożyczyć pierwszy raz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilkunastu lat wyjątkowo popularne wśród miłośników podróżowania jest wynajmowanie kampera. To specjalny, w pełni autonomiczny samochód kempingowy, który został perfekcyjnie przystosowany do odbywania wypraw na długich trasach. Posiada on zawsze odpowiednie wyposażenie, wydzielone miejsce do spania, toaletę oraz mini kuchnię. Osoby pragnące wypożyczyć go po po raz pierwszy powinny koniecznie zapoznać się z poniższym poradnikiem, tak aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy, a jednocześnie zagwarantować sobie maksymalną wygodę. 

Konieczne okaże się obejrzenie kilku modeli

Na wstępie należy podkreślić, że kamper może wynająć jedynie ktoś posiadający prawo jazdy kategorii B i mający co najmniej 25 lat (ze względu na ubezpieczenie typu „rental”). Przed udaniem się do wybranej firmy warto zadać sobie kilka istotnych pytań: jak długo zamierzamy podróżować, ile konkretnie potrzebujemy miejsc do spania, czy chcemy poruszać się tylko po Polsce, a także jakie wyposażenie jest dla nas niezbędne. Pamiętajmy ponadto, że ostateczna kwota zależy w dużej mierze od sezonu (wiosenno- letni lub jesienno-zimowy). Dopiero potem można spokojnie odwiedzić wypożyczalnię kamperów i poprosić pracownika, aby zaprezentował nam co najmniej kilka pojazdów o zróżnicowanej klasie.

Zwróćmy w pierwszej kolejności szczególną uwagę na ich stan techniczny – jeśli np. poczujemy dużą wilgoć lub dostrzeżemy choćby niewielką ilość pleśni bądź grzybów, od razu zrezygnujmy z maszyny (nieszczelna obudowa narazi nas z pewnością na dodatkowe koszty). W przypadku zamiaru podróżowania z kilkoma osobami (np. członkami rodziny, znajomymi) pożądany jest przestronny, integralny kamper z mocno rozbudowaną strefą mieszkalną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*