W jaki sposób można pozyskać flotę pojazdów dla firmy?

W jaki sposób można pozyskać flotę pojazdów dla firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konieczność nagłego powiększenia firmowej floty, awarie, wymogi środowiskowe i związane z pandemią- wszystkie te problemy jeżą włosy na głowie właścicieli firm. Proste obliczenia wskazują, że zapewnienie nowych samochodów dziesięciu pracownikom to wydatek rzędu miliona złotych. Pojazdy oczywiście można kupić za gotówkę, lecz przeznaczenie na ten cel własnych środków nie jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Przy szybko zmieniających się przepisach flota już za kilka lat może nie spełniać norm i nie móc np. wjeżdżać do centrów miast. Kupowanie samochodów blokuje potrzebny kapitał oraz stwarza problemy ze sprzedażą poprzedniej, przestarzałej floty. Wynajem zaś to niższa opłacalność i problemy w wypadku stłuczki czy kradzieży. Zastanowić się więc warto nad leasingiem. 

Czy leasing floty się opłaca?

Jak najbardziej. Dobrze dobrany do potrzeb klienta leasing będzie się opłacał. W interesie obu stron jest ustalenie takiej wysokości raty, aby zbytnio nie obciążała ona firmowego budżetu. Przedsiębiorca może zdecydować się również na dodatkowe usługi takie jak: ekstra ubezpieczenie, samochody zastępcze na wypadek awarii, holowanie na terenie całego kraju itp. No i warto pamiętać o optymalizacji podatkowej. Wszystkie opłaty związane z leasingiem stanowią koszt uzyskania przychodu! 

Leasing niesie liczne korzyści, lecz załatwienie związanych z nim formalności czy wybranie właściwego pośrednika nie jest łatwe. Przedsiębiorcy, którzy już podjeli decyzję i szukają pomocy, mogą z powodzeniem wejść na stronę https://premiumleasing24.pl/oferta/leasing/leasing-srodkow-transportu/. Profesjonalny zespół doradców przeprowadzi całą procedurę szybko i bez zbędnych papierów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*