Taras – co zrobić żeby wyglądał efektownie?

Taras – co zrobić żeby wyglądał efektownie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszła wiosna, więc wraz z poprawianiem się pogody, coraz więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Jest to świetna okazja, aby zadbać o taras i odmienić trochę jego charakter, jednocześnie gospodarując przestrzeń w praktyczny sposób. Wystarczą małe zmiany, aby nasz taras prezentował się efektownie.

Subtelnie, ale efektownie – jak odmienić taras?

Po pierwsze, należy zastanowić się jaką funkcję ma spełniać nasz taras. Jeśli będziemy organizować w tym miejscu spotkania towarzyskie, należy zadbać o odpowiednią ilość miejsc do siedzenia i wybrać odpowiedniej wielkości stół. Jeśli jednak nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, a zależy nam na odpoczynku samotnie lub w małym gronie, nie należy również przesadzić z ilością mebli, w tym wypadku byłoby to bezcelowe. Aby miło spędzić czas, wystarczy wygodny fotel lub leżak. Aby nadać miejscu nieco bardziej intymny charakter, warto zdecydować się na wiklinowy płot, ciekawa oferta dostępna jest np. w tym sklepie: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/ploty-wiklinowe-kolekcja-sicilia-c-2_92.html

Drobne zmiany

Taras zazwyczaj nie jest bardzo dużą przestrzenią, dlatego do nadania mu charakteru wystarczą małe zmiany. Warto postawić na tarasie kilka roślin w kolorowych doniczkach, a na miejsca do siedzenia położyć poduszki i koce, co z pewnością sprawi, iż nasz taras będzie bardziej przytulny. Świetnym pomysłem będzie dodanie również lampek, np. w stylu cotton balls, dostępnych w wielu sklepach oraz lampionów, które mogą być zasilane bateriami słonecznymi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*