Praktyczne wyposażenie korytarza w domu

Praktyczne wyposażenie korytarza w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korytarz jest specyficznym pomieszczeniem. Z jednej strony tworzy pierwsze wrażenie po wejściu do domu, a z drugiej miejscem, gdzie wyzwaniem może być utrzymanie porządku. Jakie zapewnić praktyczne wyposażenie korytarza w domu, żeby pogodzić te dwie rzeczy?

Praktyczny mebel

Chociaż korytarz często nie zapewnia dużej ilości miejsca, to warto zadbać, aby znalazła się w nim ławka na buty. Z jednej strony może to być praktyczny sposób na zachowanie ładu.

O pozostawione na podłodze obuwie łatwo można się potknąć. Ławki na buty mogą mieć na przykład zamontowaną pod siedziskiem półkę, na której można postawić obuwie. Inne modele mają postać szafki z drzwiczkami otwieranymi w pionie lub poziomie. Zapewnia to większą dyskrecję i tworzy wrażenie porządku.

Z drugiej strony taki mebel spełnia funkcję ławki, na której można usiąść podczas zmiany obuwia. Siedzisko może mieć obicie wykonane ze skóry ekologicznej, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Innym ważnym elementem wyposażenia korytarza jest lustro, w którym można się przejrzeć na przykład wychodząc na spotkanie. Szczególnie docenią je panie.Na ścianie w korytarzu często jest umiejscowiony wieszak na okrycie wierzchnie, albo – jeśli mamy więcej miejsca – stoi szafa zabudowana z wieszakami na ubrania.

Często przydatnym wyposażeniem korytarza jest łyżka do butów. Najlepiej, jeśli jest na tyle długa, żeby można było użyć jej w pozycji stojącej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*