Praktyczne wyposażenie korytarza w domu

Korytarz jest specyficznym pomieszczeniem. Z jednej strony tworzy pierwsze wrażenie po wejściu do domu, a z drugiej miejscem, gdzie wyzwaniem może być utrzymanie porządku. Jakie zapewnić praktyczne wyposażenie korytarza w domu, żeby pogodzić te dwie rzeczy?

Praktyczny mebel

Chociaż korytarz często nie zapewnia dużej ilości miejsca, to warto zadbać, aby znalazła się w nim ławka na buty. Z jednej strony może to być praktyczny sposób na zachowanie ładu.

O pozostawione na podłodze obuwie łatwo można się potknąć. Ławki na buty mogą mieć na przykład zamontowaną pod siedziskiem półkę, na której można postawić obuwie. Inne modele mają postać szafki z drzwiczkami otwieranymi w pionie lub poziomie. Zapewnia to większą dyskrecję i tworzy wrażenie porządku.

Z drugiej strony taki mebel spełnia funkcję ławki, na której można usiąść podczas zmiany obuwia. Siedzisko może mieć obicie wykonane ze skóry ekologicznej, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Innym ważnym elementem wyposażenia korytarza jest lustro, w którym można się przejrzeć na przykład wychodząc na spotkanie. Szczególnie docenią je panie.Na ścianie w korytarzu często jest umiejscowiony wieszak na okrycie wierzchnie, albo – jeśli mamy więcej miejsca – stoi szafa zabudowana z wieszakami na ubrania.

Często przydatnym wyposażeniem korytarza jest łyżka do butów. Najlepiej, jeśli jest na tyle długa, żeby można było użyć jej w pozycji stojącej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + 10 =