Suknia wieczorowa, czyli jak zabłysnąć na imprezie

Każda kobieta szykując się na elegancki bal, kolację lub wizytę w operze, na pewno patrząc na zawartość swojej szafy będzie miała wątpliwości co na siebie włożyć. Dress code na takie okoliczności jest zdecydowanie bardziej restrykcyjny, niż w każdej innej sytuacji, dlatego warto mieć kilka eleganckich strojów w swojej szafie.

Czym się kierować wybierając suknię wieczorową?

Ekskluzywne suknie wieczorowe mają to do siebie, że zazwyczaj kosztują więcej, niż te codzienne. Można zastanawiać się, czy warto kupić kilka tańszych, czy zainwestować w mniejszą ilość sukienek, ale zdecydowanie lepszej jakości. Nawet pod kątem finansowym – kupienie sukni z lepszego materiału, na dłuższą metę jest dużo bardziej opłacalne, zwłaszcza jeśli wybrany krój jest uniwersalny i ponadczasowy. Wtedy, za pomocą dodatków oraz butów, można zmienić stylizację, nawet do tego stopnia, że nikt ze znajomych i rodziny nie zorientuje się, że to ta sama sukienka.

Jaki krój sukienki wybrać?

Wybierając sukienkę wieczorową warto zastanowić się, czy woli się wersję bardziej elegancką – czyli długą, czy mniej formalną – krótką, która jest bardziej uniwersalna. To samo tyczy się rękawów – takie, które sięgają aż do dłoni, charakteryzują ekskluzywne sukienki wieczorowe. Wybierając krój należy kierować się tym, w jakim najlepiej się czujemy nosząc kreacje dzienne. Nie ma sensu kupowania sukni wieczorowej z gorsetem, jeśli na co dzień preferuje się sukienki o kroju kwadratowym. Zawsze należy mieć z tyłu głowy, że jeśli kobieta nosząca najpiękniejszą suknie nie czuje się w niej komfortowo – nie będzie dobrze wyglądać. Wniosek jest jeden – nawet wybierając strój wieczorowy należy pamiętać, by był on nie tylko piękny, lecz również w miarę możliwości wygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × dwa =