Dlaczego ekogroszek jest lepszym rozwiązaniem niż węgiel?

Dlaczego ekogroszek jest lepszym rozwiązaniem niż węgiel?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju konieczne jest ogrzewanie domów w sezonie jesienno-zimowym ze względu na charakterystyczne dla tego okresu bardzo niskie temperatury. Na rynku jest dostępnych wiele materiałów opałowych do wyboru. Najbardziej tradycyjny to oczywiście węgiel kamienny, który daje dużo ciepła, ale wydziela do atmosfery mnóstwo szkodliwych substancji trujących. Na szczęście istnieje doskonała alternatywa w postaci ekogroszku workowanego, posiadającego znacznie więcej zalet. Warto w szczególności zainteresować się ekogroszkiem z Płocka, gdyż tamtejsze firmy oferują produkt najwyższej klasy.

Paliwo ekonomiczne, a na dodatek ekologiczne

Ekogroszek jest znacznie lepszym wyborem od węgla przede wszystkim dlatego, że kosztuje niewiele więcej (750-900 zł za tonę), a jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Wynika to z faktu, że zawiera śladowe ilości siarki i innych substancji smolistych (spełnia pod tym względem wszelkie normy UE), a także jest przeznaczony do spalania w nowoczesnych kotłach retortowych z podajnikiem. Poza tym posiada nierzadko lepszą wartość energetyczną od węgla, która może wynosić od 24 do nawet 28 MJ/kg. Dzięki temu pozwala nam szybciej ogrzać cały dom. Koszty jego eksploatacji w skali całego sezonu sięgają maksymalnie 3000 zł – przy założeniu, że chodzi o obiekt mieszkalny o powierzchni około 150 m2, charakteryzujący się średnim stopniem izolacji termicznej.

Dla wielu osób ogromne znaczenie ma również to, że ekogroszek jest paliwem wyjątkowo łatwym w przechowywaniu i pozostawiającym po sobie stosunkowo niewielką ilość popiołu (do 12%). A tego samego z pewnością nie można powiedzieć o węglu. Pod tym względem warto się rozejrzeć gdzie jest sprzedawany odpowiedni ekogroszek Opole pełni miasto, w którym znajdzie się wielu przedstawicieli, proponujących produkt najwyższej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*