Jak wybrać odpowiednie felgi do swojego samochodu?

Koła naszego samochodu mogą zyskać wyjątkowy wygląd. Nie jest to wcale trudne. Wystarczy odpowiednio dobrać do niego felgi. Sam ich wygląd (i rozmiar) to nie wszystko, bo istotne jest również to, jak będą zgrywały się z designem auta oraz jak poradzą sobie na drodze, podczas jazdy. Artykuł będzie dotyczył odpowiedniego dobrania tych elementów tzn. felg, które będą najlepszym wyborem dla auta.

Felgi — klucz do nowoczesnego wyglądu samochodu

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest ich wielkość. Te o dużej średnicy dobrze zgrywają się z oponami o niskim profilu. Powoduje to jednak pewne problemy związane z komfortem. W przypadku takiego doboru szybciej dojdzie do uszkodzenia felgi. Co prawda te aluminiowe są bardziej wytrzymałe niż stalowe, ale po pewnym czasie i tak dojdzie do znacznego ich zużycia.

Ogólnie to właśnie alufelgi odznaczają się bardziej atrakcyjnym wyglądem i lepszymi parametrami, więc prawie zawsze będą one lepszym wyborem, niż ich odpowiedniki. Chcąc znaleźć takie o nowoczesnym wyglądzie i dużej jakości warto odwiedzić stronę taką jak np.: https://www.franceauto.pl/felgi.

Kiedyś te przedmioty były drogie i uznawane raczej za towar ekskluzywny. W ostatnim czasie ich ceny znacząco spadły i teraz nie stanowią nadmiernego obciążenia dla budżetu. Na zimę lepszym wyborem okażą się mniejsze felgi z oponami o wyższym profilu. W kwestii samego wyglądu to w błotnistych porach roku lepiej sprawdzą się proste wzory, które łatwiej umyć. Warto dodać, że uznawanie tylko stalowych felg za odpowiednie na zimę jest nieprawdą. Mit został już dawno obalony, ale mocno zakorzenił się w świadomości Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 1 =