Różne formy pożyczek dla przedsiębiorców.

Różne formy pożyczek dla przedsiębiorców.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prowadzimy firmę, ewentualnie rozpoczynamy własną działalność, z pewnością przyjdzie moment, w którym będziemy musieli zainwestować, aby umożliwić firmie rozwój. Nie zawsze ten moment przychodzi w odpowiednim czasie – niekiedy zdarza się, że nasze pieniądze w tej chwili są „w obrocie” i na razie ich nie będziemy mogli wykorzystać. W tym momencie decydujemy się na skorzystanie z kredytu gotówkowego.

Istnieje wiele form pożyczek dla przedsiębiorców. Klasyczna jest sytuacja, w której idziemy do wybranego banku, wypełniamy wniosek lub kilka, przedstawiamy stosowne dokumenty, następnie oczekujemy na wykonanie procedur bankowych i otrzymujemy pieniądze na konto. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość – ze względu na nasze zobowiązania możemy być dla banku nie do końca wiarygodni i albo w ogóle nie uzyskać kredytu, albo uzyskać o wiele mniejsze środki niż te, o jakie wnioskujemy.

Drugim wyjściem jest skorzystanie z kredytu dla firmy bez BIK ZUS i US jaki oferują wyspecjalizowane podmioty. Załatwienie formalności często sprowadza się do jednej wizyty (niekiedy nawet do telefonu), a pieniądze często na naszym koncie lądują jeszcze tego samego dnia, bez zbędnych formalności. Pożyczka dla firm bez BIK zyskuje ostatnio na popularności, natomiast nie jest to ostania możliwość podratowania firmowego budżetu.

Możemy jeszcze skorzystać z pożyczki koleżeńskiej – jeśli mamy dobre kontakty z innym przedsiębiorcą, któremu wiedzie się bardzo dobrze i zgodzi się udzielić nam pożyczki – warto skorzystać z tej opcji. Oczywiście najlepiej w takiej sytuacji spisać umowę, w której zawrzemy wszystkie nasze ustalenia i w razie czego będziemy mogli do nich wrócić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*