Czy warto inwestować w listwy progowe do samochodu?

Czy warto inwestować w listwy progowe do samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda samochodem osobowym wiąże się często z koniecznością przemieszczania się w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych oraz drogowych. Z tego powodu nadwozie pojazdu jest narażone na różnego rodzaju uszkodzenia – choćby w postaci pęknięć, zarysowań czy otarć. W celu jego zabezpieczenia zaleca się zamontowanie na progach specjalnych listew (nakładek). Skutecznie ochronią one powierzchnię przed negatywnymi skutkami kontaktu z błotem, ostrymi kamieniami, solą oraz wilgocią. 

Instalacja jest banalnie prosta

Listwy progowe samochodowe to elementy niezwykle funkcjonalne, ponieważ gwarantują kompleksową ochronę przed wszelkimi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo w znacznym stopniu wpływają na poprawę walorów estetycznych auta, stanowiąc ciekawą ozdobę i dodając mu niepowtarzalnego charakteru. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj zakup produktu perfekcyjnie dopasowanego do modelu pojazdu i wykonanego z wystarczająco wytrzymałego materiału – np. stali kwasoodpornej.

Ogromną zaletą omawianych listew jest z pewnością nieskomplikowany montaż. Polega on na delikatnym przyłożeniu konstrukcji do progu (po uprzednim jego oczyszczeniu), oznaczeniu właściwej pozycji, odklejeniu specjalnej taśmy zabezpieczającej i dokładnym przyklejeniu całości do powierzchni. Całą tę operację warto wykonywać bez nadmiernego pośpiechu, tak aby nakładka przylegała ściśle i równomiernie. Dodajmy, że jeśli zdecydujemy się na podświetlane listwy, to muszą być one koniecznie w pełni kompatybilne z układem elektrycznym znajdującym się w samochodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*