Podstawowy ekwipunek surferów

Podstawowy ekwipunek surferów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze wyposażony sklep surfingowy posiada bogaty asortyment sprzętu i ubrań potrzebnych zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu sportowcowi. Niezbędny ekwipunek należy wybierać w zależności od stopnia zaawansowania oraz własnych preferencji. Powinien on również zapewniać bezpieczeństwo podczas wyjazdu, zwłaszcza w wypadku, gdy jest to dopiero początek naszej drogi z tym sportem.

Deska surfingowa

Jest to pierwsza i podstawowa rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie kompletowania naszego sprzętu. Ich szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto je kupować w specjalistycznym sklepie surfingowym, gdzie możemy liczyć na fachową pomoc sprzedawcy. Dla początkujących najlepsze będą deski, które są dłuższe niż 9 stóp oraz posiadają zaokrąglony dziób. Dla bardziej doświadczonych surferów przeznaczone są deski typu shortboard, funboard, hybrydowe, gun czy fish.

Ubiór odpowiedni do surfowania

Jest niezbędny dla każdego miłośnika tego sportu wodnego. Należy zapomnieć o krótkich spodenkach czy bikini, gdyż spadną nam one przy pierwszej, większej fali. Najlepsze do surfowania będą pianki neoprenowe, które zapewnia odpowiednią izolację cieplną oraz zapobiegną otarciom podczas upadków. Musimy zaopatrzyć się także w buty surfingowe, które zapewnią lepszą przyczepność do deski.

Pozostałe akcesoria przydatne surferowi

Aby zadbać o bezpieczeństwo, warto zaopatrzyć się w kask do sportów wodnych, który będzie chronił głowę podczas upadków. Smycz jest kolejnym niezbędnikiem podczas surfingu, łączy ona sportowca z jego deską. W sytuacji upadku do wody, utrzyma deskę w pobliżu naszego ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*