Plastikowy czy metalowy – który pendrive’a jest lepszy?

Plastikowy czy metalowy – który pendrive’a jest lepszy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie nie istnieje lepszy nośnik pamięci od zwykłego pendrive`a. Umożliwia on bowiem szybkie zgranie danych, zajmuje bardzo niewiele miejsca w kieszeni spodni albo w torbie, a poza tym – możemy go używać nawet w sytuacji, gdy nie mamy bezpośredniego połączenia z internetem. W związku z tym, że większość urządzeń elektronicznych posiada port USB, dzięki pendrive`owi można też obejrzeć ulubiony serial lub film na dużym ekranie. Przed zakupem warto jednak zastanowić się, z jakiego materiału powinien być wykonany ten funkcjonalny gadżet, aby służył nam jak najdłużej.

Trwałość na pierwszym miejscu

Pendrive jest przede wszystkim urządzeniem przenośnym, więc powinien być wykonany z trwałego materiału. Na rynku zdecydowanie największą grupę stanowią sprzęty tego typu zrobione z plastiku, ewentualnie z dodatkiem elementów aluminiowych. Nie są one jednak zbyt wytrzymałe i dosyć szybko się niszczą. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie pendrive`a w całości zrobionego z aluminium lub metalu, ponieważ materiały te są w zasadzie niezniszczalne, zwłaszcza jeśli urządzenie dodatkowo posiada wzmocnioną obudowę wstrząso- albo wodoodporną.

O jakości tego rodzaju sprzętów świadczy fakt, że są one bardzo często rozdawane klientom przez różne firmy. Pendrive reklamowy z nadrukiem jest bowiem idealnym nośnikiem informacji o marce. Jego posiadacz używa go w wielu sytuacjach, zarówno w domu, jak i w pracy, więc jest nieustannie eksponowany. Wszystko to powoduje, że właściciele biznesów często wpisują hasło “hurtownia z pendrive” do wyszukiwarki internetowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*