Jak sprawdzić elektrykę w aucie?

Jak sprawdzić elektrykę w aucie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne samochody naszpikowane są bardzo duża ilością elektroniki. Sprawia to, że gdy coś zawiedzie, często nie jesteśmy w stanie szybko dociec, jaka część uległa awarii. Co więcej, nie byliby w stanie zrobić tego także mechanicy, gdyby nie dysponowali odpowiednim sprzętem. Sprawdzamy jak można zdiagnozować problemy elektryczne i elektroniczne w pojeździe samodzielnie.

Urządzenie diagnostyczne

Rzeczą absolutnie niezbędną w garażu każdego majsterkowicza samochodowego jest komputer diagnostyczny. Jest to niewielkie urządzenie, które sprzeda nam praktycznie każdy sklep motoryzacyjny, które podłączamy do portu OBD. Następnie przekręcamy kluczyk i odpalamy silnik, a urządzenie nawiązuje komunikację z komputerem pojazdu. Możemy na żywo podglądać wszystkie parametry, które widzi także komputer silnika, skrzyni biegów, ABS i tak dalej. Możemy też sprawdzić listę błędów, które zostały zapisane w pamięci sterownika. Mogą bardzo pomóc nam w wykryciu i eliminacji usterki.

Naprawa samochodu

Gdy już wykryliśmy co jest nie tak, będziemy zapewne potrzebowali jakichś części zamiennych. Te możemy kupić na różne sposoby. Na przykład wybierając się na złomowisko zakupimy podzespoły taniej, jednak mogą one nie być już najlepszej jakości. Nowe części samochodowe w Olsztynie kupimy natomiast w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych, których w mieście jest całkiem sporo. Możemy także spróbować w internecie, co powinno pozwolić na zaoszczędzenie pewnego procenta środków, ponieważ ceny w sieci zazwyczaj są nieco niższe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*