Modne rodzaje oświetlania wnętrz

Oświetlenie może pełnić wiele różnorodnych funkcji w naszym mieszkaniu. W zależności od naszych założeń oraz potrzeb, podkreśli odpowiednio klimat, nada wnętrzu charakteru, pełnić będzie wyłącznie element dekoracyjny, praktyczny lub też połączy wszystkie te cechy ze sobą. Aktualnie, modne rodzaje lamp charakteryzują się często posiadaniem właściwości, które zapewniają ich uniwersalny charakter. Dzięki temu, taki produkt umieścić będziemy mogli w przestrzeniach prezentujących sobą różne style wnętrzarskie. Na jakie modele warto postawić?

Lampa sufitowa, ścienna a może stojąca?

Pod względem dostępności produktów z kategorii oświetlenia mamy wręcz nieograniczony wybór. Niemniej jednak, skupiając się na obecnych trendach należy z pewnością wyróżnić lampy markslojd. Marka ta cechuje się wysoką przystępnością i stawia na proste, geometryczne kształty, które odnajdą się w przestrzeniach nowoczesnych i nastawionych na minimalizm. Najczęściej prezentowane są w stonowanych kolorach czerni, srebra i złota. Sprawdzą się i w pokoju dziennym (jako lampa wisząca lub podłogowa), jak i w sypialni (jako oświetlenie na biurku czy w wersji kinkietowej).

Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami tradycyjnej elegancji i szyku, to warto przetestować żyrandol Maria Teresa. Jest to gatunek luksusowego rodzaju oświetlenia charakteryzujący się bogatymi zdobieniami. Zazwyczaj dostaniemy go w wersji złotej lub srebrnej, choć istnieją i inne mniej popularne połączenia. W formie wiszącej sprawdzi się w szczególności w pomieszczeniach o obniżonym suficie. Dzięki wielu dekoracjom rozproszy światło po całym wnętrzu tworząc wyrazistą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =