Pielęgnacja paznokci kluczem do ich pięknego wyglądu

Pielęgnacja paznokci kluczem do ich pięknego wyglądu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać. Wiadomo, że podstawą dobrego wyglądu jest zdrowie. Gdy odżywiamy się pełnowartościowymi produktami, stosujemy zróżnicowaną dietę, zażywamy świeżego powietrza i uprawiamy sport – wzrasta odporność, poprawia się kondycja fizyczna, a organizm pracuje lepiej i wydajniej. To też przekłada się na aspekt fizyczny – skóra staje się gładsza, paznokcie mocne, włosy lśniące. Dlatego zdrowie i piękno zaczyna się na talerzu. Kolejnym etapem jest odpowiednia pielęgnacja oraz stosowanie dobranych do potrzeb kosmetyków: do włosów, do skóry ciała i twarzy, a także wybieranie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Domowe spa paznokci

Gdy zapewnimy sobie odpowiednią i zdrową dietę, nasze paznokcie będą silne i trwałe, a to podstawa do dalszej pielęgnacji. Kolejnym etapem są zabiegi złuszczające na dłonie, które wygładzą naskórek i płytkę paznokcia. Aby jednak zająć się samymi paznokciami potrzebne będą odpowiednie narzędzia, w które warto zaopatrzyć się w dowolnej drogerii. Najważniejsze z nich to: pilnik, cążki, nożyczki do obcinania.

Pilnikiem oczyszczamy paznokcie, a kolejnym – najlepiej papierowym piłujemy w celu nadania odpowiedniego kształtu. Cążki służą natomiast do usuwania skórek, które szpecą wygląd paznokci i całych dłoni. Warto zastosować od czasu do czasu specjalną odżywkę, która nie tylko wzmocni płytkę paznokcia, ale i nada jej ładnego, lśniącego wyglądu. Dopełnieniem pięknych paznokci będzie pomalowanie ich kolorowym lakierem – zwykłym lub hybrydowym, do którego będzie potrzebna także specjalna lampa. Warto zadbać o wygląd paznokci, zadbane i zdrowe są atrybutem pięknej kobiety.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*