Jak w domu przyciąć męskie włosy?

Jak w domu przyciąć męskie włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wielu mężczyzn decyduje się na strzyżenie włosów w domowym zaciszu, ponieważ jest to rozwiązanie ekonomiczne i wygodne. Najczęściej taki zabieg wykonuje żona, ewentualnie osoba znajoma. Aby efekt końcowy był w pełni zadowalający, konieczne jest nie tylko posiadanie podstawowych zdolności manualnych, ale również stosowanie odpowiednich narzędzi oraz sprzętów. Warto zaopatrzyć się w nie w profesjonalnym sklepie internetowym, oferującym różne rodzaje grzebieni fryzjerskich, nożyczek oraz maszynek. 

Instrukcja krok po kroku dla amatorów

Męskie strzyżenie rozpoczynamy zawsze od przygotowania stanowiska. Najlepiej wykonywać tę czynność przy oknie (dostęp naturalnego światła) i stoliku z niezbędnymi narzędziami. Zaliczamy do nich m.in. grzebień z ułożonymi wąsko zębami, maszynkę z różnymi wkładkami, atomizer z czystą wodą, a także ręcznik przeznaczony do owinięcia ramion. Oczywiście nie można też zapomnieć o profesjonalnych nożyczkach fryzjerskich. Pierwszym etapem jest dokładne umycie włosów, gdyż mokre znacznie lepiej się obcina i nie trzeba być aż tak precyzyjnym, jak w przypadków suchych.

Następnie należy delikatnie skrócić końcówki włosów maszynką ze stosunkowo długą nasadką, przesuwając ją powoli i miarowo (bez chaotycznych ruchów). W dalszej kolejności konieczne jest stopniowe zmniejszanie długości nasadek – aż do momentu uzyskania optymalnego kształtu fryzury. Dla zachowania odpowiednich proporcji zaleca się najkrótsze strzyżenie nad uszami oraz na karku. Na koniec trzeba jeszcze dokonać ewentualnych poprawek za pomocą nożyczek i grzebienia, a także wyczyścić używane narzędzia z zalegających na nich włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*