Jak skutecznie dbać o armaturę łazienkową?

Jak skutecznie dbać o armaturę łazienkową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowa armatura łazienkowa zachwyca nas swoim wyglądem. Lśniąca i czysta bateria przyciąga wzrok i sprawia, że cała łazienka zyskuje na estetyce. Jak zatem dbać o nią, żeby jak najdłużej cieszyła nasze oczy wyglądem i spełniała swoje funkcje?

Czyszczenie baterii

Dbanie o armaturę wymaga przede wszystkim systematyczności i zastosowania odpowiednich środków czyszczących. Baterię łazienkową należy czyścić co 2-3 dni, pozwala to uniknąć ciężkich zabrudzeń, trudnych do usunięcia. Ważny jest dobór odpowiedniej substancji myjącej. Przede wszystkim należy unikać mleczek czy innych środków zawierających granulki lub inne materiały trące.

Do czyszczenia armatury najlepiej używać płynów i żeli o odczynie neutralnym lub lekko zasadowym. Niezbędna do mycia jest miękka ściereczka. Środków myjących nie należy nakładać gąbką z powierzchnią ścierną, szczotkami czy druciakami. Powstałe w wyniku złego mycia zarysowania są niemożliwe do usunięcia.

Elementy wewnętrzne

Armatura łazienkowa to nie tylko części zewnętrzne. Musimy również dbać o to co wewnątrz. Szczególnie jeśli mamy twardą wodę. Dlatego raz na pół roku warto rozkręcić baterię i przemyć głowicę oraz regulator strumienia wody. Wystarczy zrobić to pod bieżącym strumieniem wody, a następnie wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Wyciek wody z baterii świadczy o zużytej uszczelce. Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ te części najczęściej wymagają wymiany.

Zacieki i kamień

Jeśli na naszej armaturze pojawi się kamień lub zacieki warto wtedy sięgnąć po nieco mocniejsze środki alkaliczne. Należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio je rozcieńczyć i nie zostawiać na dłuższe działanie, ponieważ może dojść do uszkodzenia powierzchni. Po zastosowaniu takich środków baterię trzeba koniecznie wypłukać wodą i wytrzeć do sucha. Odpowiednie czyszczenie i dbanie armaturę łazienkową sprawi, że będziemy cieszyć się nią długie lata.

Portal Adare współpracował przy tworzeniu tekstu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*