Na podstawie jakich parametrów należy dokonać wyboru opon do auta?

Na podstawie jakich parametrów należy dokonać wyboru opon do auta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś kierowcą, na pewno zauważyłeś, że na rynku dostępnych jest wiele różnych typów opon. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj opony do swojego samochodu.

Wskazówki, które mogą pomóc w dokonaniu świadomego wyboru

1. Poznaj swoje nawyki jazdy

Przed wyborem opony należy najpierw poznać swoje zwyczaje drogowe. Czy jeździsz głównie po drogach miejskich czy autostradach? Czy samochód jest używany do jazdy terenowej czy rekreacyjnej? Odpowiedź na te pytania pomoże zdecydować, jaki typ opony będzie najodpowiedniejszy dla danego samochodu.

2. Pozostać przy jednej marce

Nie zaleca się trzymania się jednej konkretnej marki opon, ponieważ każda firma ma swoje unikalne cechy i zalety. Jeśli jednak istnieje konkretna marka, która spełnia wszystkie potrzeby użytkownika, lepiej się jej trzymać, niż co jakiś czas zmieniać markę. Do tych najbardziej polecanych należą bowiem opony Michelin, o których niejedna osoba już dużo dobrego o niej słyszała.

3. Sprawdzić głębokość bieżnika opony

Głębokość bieżnika określa, ile gumy pozostaje na powierzchni opony, gdy ta zużyje się z czasem na skutek eksploatacji i zużycia. Nigdy nie należy kupować nowych opon bez sprawdzenia głębokości ich bieżnika, ponieważ nie wytrzymają one wystarczająco długo na kołach samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*