Ograniczenia – Jakie mogą być i dlaczego?

Ograniczenia – Jakie mogą być i dlaczego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Limit to granica, ograniczenie lub bariera. Limity są często używane do określenia zakresu czegoś. Na przykład, słowo „limit” może być używane jako rzeczownik lub czasownik. Jako rzeczownik oznacza „granicę”, „ograniczenie” lub „barierę”. Jako czasownik, oznacza „wyznaczać granice”.

Jakie ograniczenia istnieją?

Limity i ograniczniki istnieją w wielu formach w życiu codziennym:

  • Limity czasowe: Możesz mieć ograniczenia czasowe dotyczące parkometru lub przerwy na lunch w pracy. Limity czasowe mogą również odnosić się do terminów zadań lub projektów w szkole lub pracy.
  • Ograniczenia prędkości: Możesz być ograniczony przez prędkość, z jaką podróżujesz autostradą lub przez to, jak szybko twój samochód może przyspieszyć od 0km na godzinę do 100km na godzinę.
  • Ograniczenia wysokości i wagi: Jeśli chcesz przejechać się na przejażdżce w parku rozrywki, która przekracza Twoje ograniczenia wzrostu i wagi, możesz potrzebować specjalnego pozwolenia od operatora tej przejażdżki, zanim będziesz mógł wejść na nią bezpiecznie (lub legalnie).
  • Ograniczenia budżetowe: Twój budżet może nakładać pewne ograniczenia na to, ile pieniędzy możesz wydać co miesiąc na poszczególne rzeczy lub usługi, takie jak opłaty za czynsz, artykuły spożywcze lub wydatki na rozrywkę.
  • Ograniczenia społeczne: Niestety niektórzy ludzie mają ograniczony dostęp do różnorodnych doświadczeń społecznych z powodu wieku, płci lub innych czynników. Najczęściej poszkodowani społecznie są młodzi introwertyczni mężczyźni, którzy przez brak przebojowości są odrzuceni bez kobiety i innych mężczyzn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*