Łańcuchy na koła – jak je zakładać?

Kierowanie samochodu w okresie zimowym wymaga od nas dodatkowych przygotowań. Przecież zawsze może się nam przydarzyć jazda po drodze, na której pojawia się śnieg bądź lód. Taka jazda nawet na oponach zimowych okazuje się dość dużym utrudnieniem. Co warto jest wtedy wykorzystać? Na pewno dobrze posiadać specjalne łańcuchy na koła, która są dostosowane do naszych opon bądź okazują się tradycyjne. Producenci takich łańcuchów dbają o to, aby ich zakładanie, a zarazem zdejmowanie zajmowało nam kilka minut. Dzięki temu coraz większa ilość kierowców dba o to, aby takie łańcuchy wchodziły w skład cennego wyposażenia ich samochodu.

Zakładamy łańcuchy na koła pierwszy raz

Jeśli już posiadamy łańcuchy i decydujemy się na ich założenie, to warto jest wykorzystać podnośnik. Dzięki niemu będziemy mogli minimalnie podnieść samochód z każdej strony, blisko wszystkich opon. A to pozwoli nam szybko i bezpiecznie założyć łańcuchy na koła, które później będą mogły posłużyć nam nawet na kilka godzin, dni czy tygodni. Warto jest stosować łańcuchy, które nie wpływają negatywnie na nasze opony, a pozwolą nam bezpiecznie przejechać w każdych warunkach.

Kiedy już nie potrzeba

Jeśli zauważamy, że nie ma potrzeby dalszej jazdy z wykorzystaniem łańcuchów to warto jest zdecydować się na ich zdjęcie. Tutaj także wykorzystujemy podnośnik i zdejmujemy po kolei łańcuchy z każdej opony.

Taka jazda z łańcuchami jest bezpieczna w okresie zimowym, natomiast w innym może stanowić zagrożenie dla opon, jak i samego asfaltu.

1 komentarz w “Łańcuchy na koła – jak je zakładać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 3 =