Montaż przydomowej oczyszczalni krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się nad montażem przydomowej oczyszczalni ścieków, ale przeraża cię cały proces budowy i nie jesteś pewien, czy dasz sobie radę, śpieszymy z pomocą i przedstawiamy budowę i montaż oczyszczalni w kilku jasnych krokach.

KROK 1: Niestety budowa nie może być decyzją spontaniczną. Musisz ją zaplanować przede wszystkim pod względem pory roku. Najlepiej nadają się do tego jesień lub wiosna. Zimą ziemia jest zbyt zamarznięta a latem zbyt rozmokła.

KROK 2: To montaż zbiornika wstępnego (lub zbiorników, jeśli myślisz o oczyszczalni biologicznej). Należy dokonać wykopu na wymaganą głębokość, zazwyczaj za pomocą koparki.

KROK 3: Zanim osadzimy zbiorniki, trzeba położyć rury kanalizacyjne. Zbiorniki muszą być połączone z kanalizacją w domu i odpływem (do studni, gruntów, rzeki).

KROK 4: Dno wykopu pokrywa się grubszą warstwą piasku, przeważnie o grubości około 20 cm. Zbiorniki, aby działały prawidłowo muszą być wypoziomowane. Ponieważ warstwa ziemi, którą zostaną przysypane zbiorniki jest dość ciężka, dla bezpieczeństwa dobrze napełnić go na ten czas wodą – zapobiegnie to wgnieceniu.

KROK 5: Przed przysypaniem dobrze jest upewnić się, czy na pewno wszystkie połączenia działają sprawnie. Nie chcemy przecież, by pierwsze użycie naszej oczyszczalni skończyło się awarią.

Uwaga! W przypadku oczyszczalni biologicznych trzeba doprowadzić zasilanie elektryczne i zamontować pompy umożliwiające przepływ ścieków.

I już! Twoja oczyszczalnia biologiczna przydomowa jest gotowa!
Jak widać montaż przydomowej oczyszczalni nie jest trudny i można podjąć się go na własną rękę.

Jeśli jesteś niepewny tego zadania, powierz go profesjonalistom.
Sprawdź ofertę firmy Sedyment, która oferuje montaż przydomowej oczyszczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 9 =