Co przysługuje osobom poszkodowanym w wypadku?

Co przysługuje osobom poszkodowanym w wypadku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki chodzą po ludziach, zwłaszcza gdy chodzi o jazdę samochodem w gęstym ruchu drogowym. Pośpiech, brak należytej uwagi i obserwacji drogi, nadmierna prędkość – to wszystko może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Gdy stajemy się ofiarą takiego wypadku, mamy na szczęście prawo do odszkodowania. Wiele osób uważa, że tyczy się ono tylko szkód powstałych na samochodzie. Okazuje się jednak, że zakres obowiązywania polisy OC jest znacznie szerszy. Co przysługuje nam, gdy jesteśmy ofiarą wypadku drogowego.

Nie tylko zniszczenia samochodu

Będąc ofiarą zdarzenia na drodze przede wszystkim mamy prawo do naprawy auta za pieniądze z OC sprawcy. Jednak jeżeli z powodu wypadku doszło do jakiegokolwiek rozstroju naszego organizmu, również przysługuje nam odpowiednia rekompensata finansowa. Na przykład jeżeli musieliśmy poddać się drogiej, nierefundowanej operacji, bądź przyjmować drogie lekarstwa, jak najbardziej możemy ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu. Wystarczy tylko całą dokumentację medyczną dostarczyć ubezpieczycielowi sprawcy.

Długotrwała utrata zdrowia lub kalectwo

Zdarza się, że wypadki są tak poważne, że dochodzi do znacznej utraty zdrowia na długi czas. Wtedy możemy ubiegać się między innymi o odszkodowanie z tytułu utraconych zarobków. Przysługuje nam także rekompensata za ból i krzywdy. Tyczy się to nie tylko kierowcy, ale również naszych pasażerów. W przypadku kalectwa, które jest skutkiem wypadku, będzie nam wypłacana renta z OC sprawcy Kraków posiada wyspecjalizowane firmy, które są w stanie załatwić za nas wszelkie formalności w takim wypadku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*