Kto może długoterminowo wynająć samochód?

Długoterminowy wynajem samochodu jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją względem leasingu czy kupna auta na własność. Trzeba wziąć także pod uwagę fakt, że usługa ta dostępna jest nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla klientów indywidualnych. Została wręcz stworzona z myślą o osobach prywatnych, które z pewnych względów nie mogą otrzymać leasingu bądź kredytu na swoje wymarzone auto. Jakie są zasady brania auta w wynajem długoterminowy zarówno jeśli chodzi o osoby prywatne i firmy? 

Wynajem dla firm

Jeżeli posiadamy firmę, możemy zastąpić wynajmem długoterminowym umowy leasingowe. Dzięki temu zyskujemy sporo, natomiast praktycznie niczego nie tracimy. Trzeba liczyć się z wyższą ratą miesięczną, ale z drugiej strony wynajem nie obniża naszej zdolności kredytowej, w przeciwieństwie do leasingu. Oprócz tego są znacznie większe szanse, że uda się nam taką umowę podpisać, jeżeli wspomniana zdolność jest już mocno ograniczona, poprzez posiadanie różnych umów kredytowych.

Klient indywidualny

Osoby prywatne również mogą jak najbardziej wziąć auto w wynajem długoterminowy Volkswagen to jedna z marek, która umożliwia podpisanie takiej umowy nawet u samych dealerów, a więc w salonach samochodowych. Tu również główną zaletą jest fakt, że nawet mając ograniczoną zdolność kredytową i tak taką umowę możemy otrzymać, w przeciwieństwie do leasingu. Nie musimy też martwić się takimi kwestiami jak przeglądy, naprawy czy ubezpieczenie OC – te kwestie przejmuje na siebie wynajmujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 20 =