Kilka porad na temat tego, jak wyposażyć przydomowy warsztat naprawczy

Kilka porad na temat tego, jak wyposażyć przydomowy warsztat naprawczy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu mężczyzn mających duszę majsterkowicza decyduje się na stworzenie obok domu warsztatu. Jest to bowiem idealne miejsce przeznaczone do naprawiania oraz montowania różnych konstrukcji czy sprzętów. Aby jednak było w pełni funkcjonalne, niezbędne jest wyposażenie go w szereg różnorodnych mebli, narzędzi i akcesoriów. Jednym z wymaganych elementów jest wiertarka stołowa z regulacją obrotów, służąca do niezwykle precyzyjnego wykonywania otworów w drewnie i metalu.

Narzędzia to nie wszystko

Urządzając przydomowy warsztat, w pierwszej kolejności wyposażmy go w meble ułatwiające przechowywanie poszczególnych narzędzi. Mowa tutaj o solidnych regałach, szafkach ściennych oraz tablicach narzędziowych z uchwytami. Nie zapomnijmy o wstawieniu porządnego stołu roboczego, który będzie stanowił główną powierzchnię do pracy. Musi on posiadać w swojej konstrukcji duży blat, imadło, miejsca do montażu urządzeń skrawających i szuflady. Następnie zaopatrzmy się w narzędzia ręczne w postaci młotka, szczypiec do wyjmowania gwoździ, wkrętaków (płaskich i krzyżowych), nożyka z wymiennymi ostrzami, piły ręcznej, rozwijanej miarki, kątownika, papieru ściernego oraz ołówka stolarskiego.

Oczywiście nie obejdzie się też bez elektronarzędzi, gdyż w znacznym stopniu ułatwiają one czynności naprawcze. Najbardziej przydatne okażą się: wiertarka, wkrętarka, szlifierka (oscylacyjna i kątowa), pistolet do kleju i spawarka przenośna TIG. Przy okazji zainteresujmy się akcesoriami spawalniczymi, w tym zwłaszcza kątownikiem magnetycznym, lusterkiem, markerem stearynowym, nakładką na palec i maską ochraniającą twarz. Na sam koniec umieśćmy na półkach pojemniki z drobnymi elementami złącznymi – gwoździami, śrubkami, nakrętkami, nitami i nitonakrętkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*