Filtry do systemów klimatyzacji i wentylacji

Filtry do systemów klimatyzacji i wentylacji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastosowanie odpowiednio dobranych filtrów to podstawa prawidłowego działania klimatyzacji i wentylacji budynkowej. Ich zadaniem będzie wyłapywanie obecnych w powietrzu zanieczyszczeń. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, gdy wiele polskich miast cierpi z powodu intensywnych zanieczyszczeń powietrza. 

Rodzaje filtrów w systemach wymiany powietrza 

Dostępne filtry można podzielić na cztery główne grupy: filtry wstępne, filtry HEPA, filtry elektrostatyczne, filtry fotokatalityczne. Różnią się miejscem montażu w danej instalacji, spodziewaną częstotliwością wymiany, sposobem oczyszczania oraz dodatkowymi funkcjami, jakie filtr może pełnić. 

W budynkach o dużej kubaturze i rozbudowanych systemach wentylacji i klimatyzacji polecamy wybierać filtry o konstrukcji kieszeniowej, odznaczające się szczególnie wysoką skutecznością pracy. Dzięki zwiększonej ilości materiału filtracyjnego produkty kieszeniowe są w stanie zatrzymać więcej nieczystości niż ich konwencjonalne odpowiedniki. Znajdziesz je w ofercie: https://www.filterpoz.pl/o-filtracji/wentylacyjne/.

Warto sięgać także po filtry węglowe, idealne do wentylacji mechanicznej. Wykazują wysokim poziom absorpcji substancji gazowych, pyłków oraz drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu. Węgiel będzie pochłaniał wszelkie niebezpieczne dla zdrowia toksyny, które wraz z powietrzem mogłyby dostać się do wnętrza pomieszczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*