Jakie kursy trzeba ukończyć aby móc sterować żurawiem?

Jakie kursy trzeba ukończyć aby móc sterować żurawiem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia dźwignicowe używane do transportu i montażu konstrukcji, mają szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle. Jedną z największych tego typu maszyn jest żuraw wieżowy. Do jego obsługi zawsze poszukiwani są odpowiednio przygotowani fachowcy. Kwalifikacje w tym zakresie można zdobyć podczas kursów prowadzonych przez doświadczoną kadrę specjalistów. Program szkolenia składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Szkolenie teoretyczne

Słuchacze zapoznają się z budową dźwigu i jego praktycznymi zastosowaniami. Poznają główne zasady obsługi, aby tę wiedzę wykorzystać podczas zajęć praktycznych. Instruktorzy wskazują różne rodzaje zadań, z którymi operator spotka się podczas wykonywania swojej pracy. Ważną częścią zajęć teoretycznych jest przekazanie kursantom wszelkich informacji dotyczących przepisów BHP. Przestrzeganie tych zasad jest bezwzględnie wymagane przy obsłudze zmechanizowanego sprzętu, szczególnie gdy służy on do prac na wysokościach.

Część praktyczna kursu

Szkolenie w zakresie obsługi żurawia odbywa się na placu manewrowym. Jeśli organizator kursu posiada własny teren, tak jak w przypadku firmy  https://corleonis.pl/szkolenia/, istnieje możliwość elastycznego dostosowania godzin do potrzeb kursantów. Słuchacze uczą się obsługi dźwigu siedząc w kabinie operatora, lub zdalnego sterowania maszyną za pomocą pilota. Zdobywają wszystkie umiejętności niezbędne przy uruchamianiu dźwigu, manewrowania ładunkiem, oraz po zakończeniu pracy. Dowiadują się również jak należy postępować w przypadku awarii urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*