Jak zorganizować rejs morski

Wakacje lub urlop są momentami na które czeka z niecierpliwością większość z nas. Do bardziej oryginalnych oraz na pewno mniej popularnych pomysłów na wypoczynek jest zorganizowanie rejsu morskiego. Z pewnością jest to dobry punkt wyjścia, zwłaszcza jeśli aktualna pogoda jest idealna do wyprawy morskiej lub mamy zamiar ją odbyć gdzieś za granicą, w krajach cieplejszych od naszego. Jednak wraz z podjętą decyzją nasuwają się pytania co powinniśmy zabrać ze sobą, jakie potencjalne pozwolenia są nam potrzebne oraz gdzie wynająć łódź najbardziej odpowiednią do naszych planowanych wojaży.

Wybór miejsca do którego chcemy popłynąć jest ograniczony jedynie przez finanse, jakie posiadamy na wypoczynek oraz dostępny czas. Poza tym możemy popłynąć dokądkolwiek chcemy – do jednych z najbardziej popularnych należą Morze Bałtyckie oraz Morze Śródziemne. Jeżeli zdecydujemy się na Morze Bałtyckie musimy liczyć się z tym, iż sezon trwa tutaj głównie od czerwca do sierpnia, natomiast na Morzu Śródziemnym praktycznie cały rok.

Do wymaganych dokumentów należy przede wszystkim posiadanie uprawnień minimum sternika jachtowego – w przypadku, gdy kierować jachtem chcemy samodzielnie – ważna jest także umiejętność pływania. Do najważniejszej czynności po wyborze miejsca docelowego oraz zdobyciu wymaganych dokumentów jest wybór, a co za tym idzie wynajęcie łodzi – musi ona odpowiadać warunkom panującym na morzu, na którym będziemy odbywać rejs oraz być optymalna pod względem rozmiaru i przestrzeni – w zależności od tego ilu współtowarzyszy żeglugi będzie z nami. Ważny jest także sam podział obowiązków na statku oraz jego zróżnicowanie, zwłaszcza jeśli sam rejs morski będzie trwał dłużej niż tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − jeden =