Pierwszy wyjazd snowboardowy – jak się przygotować?

Pierwszy wyjazd snowboardowy – jak się przygotować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szykujemy się na swoją pierwszą przygodę z deską snowboardową, to jest kilka rzeczy, które są absolutną podstawą na stoku. Niezależnie od tego, czy planujemy jeździć lokalnie, czy wyjechać gdzieś za granicę, są sprawy, o które absolutnie trzeba zadbać. Chodzi przede wszystkim o ochronę na desce, ale także o wygodę poruszania. Źle dobrany sprzęt może znacznie ograniczyć przyjemność z jazdy, co ponadto potrafi wpłynąć na nasze bezpieczeństwo, ponieważ ograniczenie ruchów często kończy się wywrotką.

Podstawowe wyposażenie na deskę

Jednym z najważniejszych elementów stroju snowboardzisty jest kask. Tak samo jak na rowerze, tak i na desce chroni od głowę przez urazami spowodowanymi upadkiem. Warto się w niego zaopatrzyć, bo na początku bardzo często będziemy lądować na śniegu. Nawet profesjonaliści jeżdżą w kasku, więc nie ma żadnego wstydu w noszeniu go. Pod kask warto dobrać odpowiednią, ciepłą czapkę. Można ją znaleźć na stronie https://snowboard.distrikt.pl/damskie-czapki-snowboardowe.

Poza kaskiem i czapką, warto również poświęcić uwagę desce. Oczywiście można ją wypożyczyć na stoku, ale jeśli planujemy jeździć regularnie, to dużo taniej wyjdzie jej zakup. Na początek warto wybrać taką, która jest miękka. Trzeba ją również dobrać odpowiednio do wzrostu i nogi prowadzącej snowboardzisty, ale z tym pomoże specjalista w sklepie lub na stoku. W przypadku desek warto zainteresować się dobrej jakości firmą, taką jak Burton. Jeżeli chcemy znaleźć asortyment firmy Burton sklep internetowy to miejsce, w którym warto rozpocząć poszukiwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*